Czy po kozieradce i mleczku pszczelim liofilizowanym można przytyć?

Witam, mam pewne pytanie - chciałabym się dowiedzieć, czy po kozieradce i mleczku pszczelim liofilizowanym mogę przytyć? Bo słyszałam, że można po tym przytyć, a ja bardzo bym chciała. Czekam na odpowiedź, z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam,

O przybieraniu na wadze bądź nie decyduje bilans energetyczny. Jeśli jest ujemny (spalamy więcej niż dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem), nie przytyjesz. Jeśli jest dodatni (dostarczasz organizmowi więcej kcal niż "wydatkujesz" na podstawowe czynności życiowe oraz aktywność fizyczną) - przybierzesz na wadze. Aby masa ciała wzrosła, musisz stosować dietę wysokoenergetyczną.

Pozdrawiam

P.S.
Jeśli masz niedobór masy ciała, warto skonsultować się z lekarzem.