Atrox a tycie

Dzień dobry, zacznę od tego, że mam problem ze zbyt wysokim cholesterolem. Lekarz po konsultacji przepisał mi lek na cholesterol Atrox i przyjmuję go w dawce 10 mg. Czytałam ulotkę Atroxu i w oczy rzuciła mi się informacja na temat jednego ze skutków ubocznych. Dokładnie mam na myśli przybieranie na wadze po Atroxie. W ulotce tylko wspomniano o tej ewentualności, a nie ukrywam, że temat tycia po Atroxie mnie zainteresował. Nie znalazłam zbyt dużo informacji w internecie, a chciałabym się dowiedzieć jak duże jest prawdopodobieństwo tego, że przytyję po Atroxie. Zależy mi na tym, żeby utrzymać moją obecną wagę. Zastanawiam się czy nie powinnam poszukać zamiennika Atroxu, może inne leki nie dają takiego efektu? Najbardziej jednak, zależy mi na odpowiedzi na pytanie czy po Atroxie się tyje? Z góry dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jednym z działań niepożądanych preparatu Atrox jest przyrost masy ciała, aczkolwiek jest to bardzo rzadko spotykane.