Czy po odstawieniu tabletek może zdarzyć się mnoga owulacja?

Witam. Odstawiam tabletki antykoncepcyjne ktore stosowalam 4msc. Czy po odstawieniu moze zdarzyc sie mnoga owulacja? Chyba obserwacje ciala np sluzu malo sie zdadza na okreslenie czy ten moment nastapil? I jesli chcialabym wykonac badania ktorych niestety nie wykonalam przed rozpoczeciem stosowania antykoncepcji (hormonalne) to ile czasu musi minac po odstawieniu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, po odstawieniu może zdarzyć się mnoga owulacja, tak samo jak i bez antykoncepcji hormonalnej. Warto odczekać 3, a najlepiej 6 miesięcy i wtedy wykonać badania.