Czy po paleniu dopalaczy można mieć raka płuc?

Jarałam te okropieństwo dosyć długo. Niedawno zaczęło mnie bardzo kłuć serce, mój oddech był nieregularny, a samopoczucie bardzo dziwne. Po badaniach EKG okazało się, że wszystko jest OK. Jednak nadal mój oddech jest lekko skrócony, a teraz natomiast mam kłucie w plecach - co myślicie na ten temat? Czy substancje zawarte w dopalaczach mogą wpłynąć na raka płuc? Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przewlekłe palenie nikotyny, konopii lub innych substancji, w których dymie są substancje smoliste zwiększą ryzyko raka płuc.

Skrócenie oddechu jest jednak objawem mało charakterystycznym, może wskazywać np. na przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc i inne choroby układu oddechowego. Proponuję wykonać RTG klatki piersiowej i zgłosić się do internisty, aby wyjaśnić przyczynę tych dolegliwości.

Z pozdrowieniami

Nie wiadomo co wkładają do dopalaczy. Jest to chemia, która może też wpływać na rozwój raka. Zachęcam do zaprzestania eksperymentów z nie wiadomo czym, wtedy jest szansa, że wszystko będzie ok. Zachęcam też do regularnych wizyt u lekarza.