Czy po podwiązaniu nasieniowodów nadal będzie występował wytrysk?

Mam 32 lata. Oboje z partnerem mamy dzieci z poprzednich związków, a teraz oczekujemy własnego potomka. Mój partner chciałby wiedzieć, czy po tym zabiegu nadal będzie miał spermę?

32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wazektomia jest trwałą metodą antykoncepcji.
Nie wpływa ona na wytrysk, jednakże zgodnie z założeniem tej metody ejakulat jest pozbawiony plemników, zapłodnienie jest nie możliwe.
Odwracalność wazektomii jest możliwa, ale zabieg naprawczy kończy się powodzeniem tylko w 30% przypadków.

Redakcja abcZdrowie.pl

Oczywiście,

Tak zwany "wytrysk spermy" w około 95% jest produktem kilku gruczołów dodatkowych (prostata, pęcherzyki nasiennych, bańki nasieniowodów). Po zabiegu Wazektomii podczas szczytowania mężczyzna ma w dalszym ciągu normalny ejakulat. Bez zmian pozostaje jego zapach, lepkość, konsystencja jest jedynie nieco bardziej przeźroczysty - co można zaobserwować po około godzinie, gdy próbka oddana np. do kubeczka na mocz się upłynni czyli tk po ludzku "ustoi".

Można by powiedzieć, że sok jest ten sam ale bez pestek..

Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: https://wazektomia.warszawa.pl/wazektomia-czeste-pytania/

Pozdrawiam

Robert Kulik, androlog kliniczny, ginekolog

https://wazektomia.net.pl