Czy po poronieniu przez tabletki mogę zajść w ciążę?

Witam,
pierwszy raz rok temu usunęłam ciążę tabletkami, a drugi raz pół roku temu, też tabletkami. Teraz boję się, że nie zajdę w ciążę;(
Byłam głupia i nie wiedziałam, co to znaczy. Teraz obawiam się, że nie donoszę ciąży, jakbym zaszła. Czy mam w ogóle szansę zajść w ciążę i donosić do końca, żeby dziecko było zdrowe.
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ma Pani szansę donosić kolejną ciążę, jeśli tylko sama Pani sobie (i dziecku) tę szansę tym razem da. Badania naukowe nie wykazały, by farmakologiczna aborcja miała negatywny wpływ na rozwój przyszłych, chcianych ciąż. Nie powinna Pani też mieć problemów z poczęciem.
Pozdrawiam serdecznie!