Czy po stosowaniu plastrów tylko przez miesiąc może mi się spóźniać okres?

Witam, tylko przez jeden miesiąc stosowałam plastry antykoncepcyjne. Podczas 7-dniowej przerwy miałam krwawienie i potem nie rozpoczynałam kolejnego opakowania. Od naklejenia ostatniego, trzeciego plastra nie współżyłam. Od 5 dni spóźnia mi się okres, a od około 3 dni mam delikatne, momentalne bóle podbrzusza, nabrzmiałe i bardziej niż zwykle tkliwe piersi, ale okresu brak. Wiem, że po odstawieniu środków hormonalnych opoźnienie się zdarza, ale czy przy stosowaniu plastrów tylko przez miesiąc też może tak być? Dodam, że kiedy od ostatniego seksu minęło 6 dni (przy stosowaniu 2 plastra), zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opóźnienie fakycznie może wynikać ze stosowania plastrów. Cykl powinien się unormować w ciągu kilku miesięcy.
Test ciążowy wykonany 6 dni po stosunku może nie dać wiarygodnego wyniku (powinno upłynąć co najmniej 10 dni). Jeśli ostatni stosunek odbył się w czasie stosowania 2 plastra, ciąża jest mało prawdopodobna.