Czy po stosunku przerywanym w 3 dniu cyklu powinnam zażyć tabletkę 72h?

Czy po stosunku przerywanym w 3 dniu cyklu powinna zażyć tabletkę 72h? Ostatnie cykle:11maj,11 kwiecień, 17 marca, 21 luty, 28 styczeń, 26 grudzie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma wskazań do zażycia tabletki 72h po. Jeśli planuje Pani współżyć bez zabezpieczenia mechanicznego (prezerwatywy) sugeruję rozważyć np. doustną antykoncepcję hormonalną. Rozważanie zażywania antykoncepcji "po" po każdym stosunku bez zabezpieczenia nie jest rozwiązaniem i nie może być traktowane jako rutynowa antykoncepcja.