Czy po wykonaniu kirateżu dziąsła będą bardzo czerwone,napuchnięte?

Dzień Dobry. W przyszłym tygodniu mam mieć robiony pierwszy raz kiretaż zamknięty. Mam takie pytanie czy znieczulenie bd robione w dziąsło? Nigdy nie miałam znieczulenia. Czy podczas tego zabiegu będzie się lała krew z dziąseł? Czy taki zabieg boli? Bardzo się boję tego zabiegu. Czy po wykonaniu kirateżu dziąsła będą bardzo czerwone,napuchnięte? Bardzo proszę o odpowiedź

Zabieg jest zawsze wykonywany w znieczuleniu, raczej jest bezbolesny. Znieczulenie robi się w okoliczne tkanki i również może być wykonane bezboleśnie. W zależności od stanu dziąseł może wystąpić bardziej lub mniej nasilone krwawienie. Jeżeli stan miejscowy i ogólny jest w miarę dobry to odczyn pozabiegowy nie powinien być duży. Życzę powodzenia.

Zabieg stosuje się w przypadku obecności patologicznych kieszonek przyzębnych - szczelin pomiędzy dziąsłem a zębem. Polega on na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości będącej przyczyną powstawania stanu zapalnego (np. resztki kamienia nazębnego wraz z zamieszkałymi w nim bakteriami). Zabieg umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się dziąseł.
Kiretaż jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie dziąsła okolicy zabiegu), dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu występuje obfite krwawienie, tym mocniejsze im większy jest stan zapalny dziąsła. Po zabiegu dziąsła mogą być przejściowo napuchnięte i bardzo czerwone.
Coraz częściej zamiast zabiegu kiretażu stosuje się bardziej delikatną metodę dla dziąsła zwaną Vector. Ten zabieg dzięki opatentowanej końcówce czyszczącej oraz zastosowaniu hydroksyapatytu jest mniej traumatyczny dla dziąseł i tkanek otaczających, które goją się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej metody.

Witam.
Kiretaż zamknięty jest zabiegiem periodontologicznym polegającym na oczyszczeniu korzenia zęba poniżej linii dziąseł
z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych.Kiretaż zamknięty w odróżnieniu od kiretażu otwartego wykonuje się
bez rozcinania dziąsła. Błonę śluzową odchyla się, odsłaniając korzeń zęba. Za pomocą odpowiednich narzędzi oczyszcza się
go z kamienia nazębnego, nagromadzonych bakterii i innych niepożądanych substancji. Unikniecie rozcięcia dziąsła
przyspiesza prawidłowe gojenie się rany i powrót do zdrowia. Bez oczyszczenia przestrzeni pod dziąsłem niemożliwe
byłoby cofnięcie się paradontozy.Kiretaż zamknięty wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego w dziąsło.
Eliminuje to ból i większość dolegliwości.Tak że Pani obawy są niepotrzebne, krew nie będzie się lała (może minimalnie
krwawić), dziąsła po zabiegu mogą być zaczerwienione ale nie opuchnięte i bardzo szybko będą zagojone.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Kiretaż dziąsłowy zamknięty polega na oczyszczeniu kieszonek przydziąsłowych (kieszeni poniżej głębokości 5 mm). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a więc jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienie, podrażnienie i lekki obrzęk dziąseł, który mija po paru dniach.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl