Czy po wyleczeniu infekcji mogę zarazić swoją partnerkę?

Witam! Dręczy mnie jedna sprawa. Miałem przez dwa, trzy lata jedną partnerkę. Podczas naszych stosunków, odczuwała jakieś pieczenie, swędzenie itp. Zdecydowała się pójść z tym do ginekologa. Okazało się, że zaraziłem ją jakąś infekcją (było to dawno, dlatego nie pamiętam szczegółów), którą sam zaraziłem się od moich poprzednich partnerek. Ginekolog przepisał nam jakieś tabletki. Kuracja trwała bardzo krótko, jakieś 2-3 dni. Kilka dni temu odbyłem stosunek bez zabezpieczenia z inną kobietą. Obawiam się, że może tym razem powtórzyć się taka sama sytuacja, jak kiedyś. Dlatego chciałbym jej uniknąć i nie zarażać swojej następnej partnerki. Moje pytanie jest takie: co powinienem teraz zrobić? Jakie badania wykonać? Do jakiego lekarza się udać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Napisał Pan, że infekcja wówczas została wyleczona, więc powinien Pan być zdrowy. Proponuję zachować spokój. Dopóki nie pojawią się u Pana lub u Partnerki objawy, nie trzeba udawać się do lekarza. Jeżeli objawy wystąpią, należy zwrócić się o pomoc do dermatologa lub wenerologa.

Zachęcam do używania prezerwatyw, gdyż oprócz niechcianej ciąży w znacznym stopniu chronią zarówno Pana jak i Partnerkę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam.