Czy po wytrysku wewnątrz przy braniu tabletek można zajść w ciążę?

Witam,

ostatnio przy stosunku z moim chłopakiem nie zastosowaliśmy prezerwatywy. wytrysk nastąpił więc bezpośredniodo pochwy. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale mimo to obawiam się, że mogłam zajść w ciążę. Czy to prawdopodobne?

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli tabletki antykoncepcyjne są stosowane regularnie i według zaleceń wówczas ryzyko poczęcia jest minimalne - nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%. Przy stosowaniu zasad przyjmowania antykoncepcji nie ma konieczności stosowania dodatkowych form zabezpieczeń np.: prezerwatywy, prezerwatywę można stosować w celu zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam serdecznie!