Czy po zabiegu łyżeczkowania musi wystąpić obfite krwawienie?

Witam,
mam pytanie, moja ciąża obumarła w 11 tyg. i miałam łyżeczkowanie po tym zabiegu. 1-2 dni plamiłam, bardzo malutko, tylko w pierwszy dzień wyleciał mi skrzep, nie mam żadnych bólów, czuję się dobrze, przyjmuję antybiotyk, chodzi mi o to, czy dobrze zostałam oczyszczona?
Tylko poplamiłam, a nie krwawiłam - czy to oznacza, że wszystko dobrze mi wyczyścili, czy po takim zabiegu trzeba krwawić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie ma co do tego ścisłych reguł. Kobiety krwawią i plamią po łyżeczkowaniu różnie długo. Na pewno bardziej byśmy się martwili, gdyby występowało obfite i przedłużone krwawienie, niż w sytuacji, gdy jest ono skąpe.
Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam ciepło!