Czy po założeniu stentów mogę poddać się zabiegowi ostrzykiwania oka?

10 listopada br. założono mi 2 stenty : DES PROMUS 2,75x20 mm i DES XIENCE V 2,5x15 mm. 20. grudnia br. stent DES XIENCE Prime 3.0x23 mm + NC 3.0x 20 mm. Proszę o informację, czy w styczniu 2012 r. będą mógł poddać się zabiegowi ostrzykiwania oka (iniekcji doszklistkowej) preparatem LUCENTIS celem leczenia AMD.

Witam!
W związku z wykonaną angioplastyką prawdopodobnie przyjmuje Pan leki przeciwpłytkowe, co może zwiększać ryzyko krwawienia podczas zabiegów. W oficjalnych informacjach producenta leku Lucentis nie ma wzmianki jakoby taka sytuacja była przeciwwskazaniem i wydaje się, że możliwe jest wykonanie zabiegu. Decyzja należy do okulisty wykonującego zabieg i z nim należy skonsultować opisaną sytuację. Pozdrawiam serdecznie!