Czy po zaszczepieniu na żółtą febrę można pić alkohol?

Witam mam pytanie czy po zaszczepieniu na żółtą febre można spożywac alkochol jak tak to ile dni po szczepieniu i jak alkochol zagraża po szczepionce

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nikt nie przebadał wpływu picia alkoholu na szczepienie przeciwko żółtej gorączce. Nie zalecane jest spożywanie alkoholu przy przyjmowaniu jakichkolwiek leków. Sugerowałbym zachować min. 24-godzinną abstynencję po szczepieniu.