Czy po zażyciu pierwszego opakowania tabletek są one skuteczne podczas 7-dniowej przerwy?

Mam pytanie. Czy kiedy pierwsze opakowanie tabletek było przyjmowane bez zastrzeżeń to w momencie robienia przerwy 7-dniowej chronią nas wtedy? Bo u mnie seks nastąpił 8. i 9. dnia czyli 1. i 2. dnia cyklu brania tabletek.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli rozpoczęłaś branie tabletek pierwszego dnia cyklu - czyli pierwszego dnia wystąpienia krwawienia miesięcznego to są one skuteczne już od początku swojego działania. Jeżeli przyjmujesz tabletki ze schematem 7-dniowej przerwy wówczas w czasie jej trwania działanie antykoncepcyjne jest zachowane pod warunkiem terminowego rozpoczęcia kolejnego opakowania. Istotne jest przyjęcie pierwszej tabletki w określonym terminie.
Pozdrawiam!