Czy po zażyciu tabletki po 72h i pojawieniu się miesiączki istnieje ryzyko ciąży?

Wzięłam tabletkę po. Dostałam miesiączkę z czego się bardzo cieszyłam. Nie poszłam do lekarza, bo nie widziałam takiej potrzeby. Ale teraz się zastanawiam, czy nie iść, ponieważ boli mnie brzuch. Gdy zaszłam w planowaną ciążę, to też mnie bolał brzuch. Proszę o szybką odpowiedz, bo bardzo bardzo się martwię.

Redakcja abcZdrowie

Tzw. antykoncepcja awaryjna nie zabezpiecza oczywiście w 100% przez zajściem w ciążę. Zatem by wyjaśnic Pani wątpliości proponuję wykonanie testu ciążowego i udanie się na wizytę do ginekologa.