Czy podczas badania USG można wykryć ciążę?

Wczoraj byłam u ginekologa, który robił mi badanie palcami, bez użycia wziernika, gdyż nie współżyłam do tej pory. Mam 18 lat. Pani doktor powiedziała, że mój prawy jajnik jest bardziej wyczuwalny. Wypisała mi skierowanie na USG narządów rodnych (sonda brzuszna). Kiedy spytałam, czy to może być coś poważnego, powiedziała, że może, ale nie musi. Zdenerwowałam się trochę i nie bardzo pamiętam, co jeszcze mówiła.
Moje pytanie: Co może być przyczyną takiej sytuacji (wyczuwalnego powiększonego jajnika)? Czy takie badanie mogłoby wykryć ciążę i czy wysłałaby mnie na nie, podejrzewając ciążę?
Uprawiałam petting z chłopakiem dwa tygodnie temu. Czy Pani doktor mogłaby po nim wyczuwać ciążę? Czy to podejrzenie mogłoby być powodem tego, że mnie na nie wysłała? Co może wyjść na takim badaniu?
Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo się denerwuję.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
badanie usg pozwoli na uwidocznienie jajników oraz określenie ich wymiarów. Wówczas będzie można określić, czy rzeczywiście ten jajnik jest powiększony oraz czy w jego obrębie znajdują się nieprawidłowe struktury np. torbiele. Należy poczekać do badania. Dopiero po badaniu będzie można postawić rozpoznanie. Na razie nie ma Pani powodów do niepokoju.
Gdyby była Pani w ciąży, to najprawdopodobniej badanie ginekologiczne by to wykazało.
Pozdrawiam