Czy podczas ciąży można stosować tabletki?

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie - bo biorę tabletki D*** 35 - słyszałam, że są to mocne środki antykoncepcyjne i źle wpływają na płód. Czy to prawda, że może się coś stać - myślałam, że do wykonania badań będę brać tabletki regularnie - ale teraz mam pewne obawy czy to dobry pomysł....:(

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Ogólnie przyjęto, iż nie powinno stosować się antykoncepcji hormonalnej w trakcie ciąży, gdyż źle wpływa na płód, szczególnie w pierwszym trymestrze.

Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję w celu zapobiegania ciąży to oczywiście nie ma sensu jej nadal stosować, jeżeli ciąża jest obecna.
Wnioskuje, iż we wcześniejszym pytaniu opisała Pani bardziej dokładnie sytuację i pewnie wyjaśniła cel stosowania antykoncepcji.
Uważam, że jeżeli stosowała ją Pani w celach leczniczych warto skonsultować się z prowadzącym ginekologiem.

Pozdrawiam!