Czy podczas leczenia nadżerki można starać się o dziecko?

Witam! Parę dni temu byłam u ginekologa, który stwierdził małą nadżerkę i zapisał mi A*** i C***. Za parę dni skończę brać A***i muszę czekać do miesiączki i po niej mam wziąć C*** i poczekać do kolejnej miesiączki i znowu to samo. Na ulotce A*** jest napisane, żeby unikać współżycia, a na ulotce C*** nie. Skoro to jest środek regenerujący i gojący to czy mogę starać się w trakcie brania C*** o dziecko?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Nadżerkę jest zdecydowanie lepiej wyleczyć przed zajściem w ciąże, gdyż w trakcie nie jest to zazwyczaj wskazane.

Nadżerka w ciąży może powodować krwawienia, infekcje i inne dolegliwości, co może mieć wpływ na przebieg ciąży.

Z tego co zrozumiałam bierze Pani na zmianę dwa leki czyli po leku C*** znowu powinna Pani przyjąć A*** czyli lek przy którym nie jest zalecane współżycie gdyż preparat ten ma za zadanie złuszczanie komórek.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie z ciążą do momentu wyleczenia co zapewni Pani spokój.

Pozdrawiam!