Czy podczas nacięcia krocza stosuje się znieczulenie?

Witam!
Jestem w ciąży, to moja pierwsza ciąża i bardzo boję się momentu nacinania pochwy. Wygląda to na bardzo bolesne, a więc nasuwa się pytanie.
Czy kobieta to czuje? Czy jest znieczulona? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Prawidłowo wykonane nacięcie krocza, chociaż wykonywane bez znieczulenia, nie powinno boleć. Wykonuje się je podczas skurczu macicy i w momencie parcia. W takich okolicznościach odczuwanie bólu jest zminimalizowane. Podczas zakładania szwów na krocze stosuje się zazwyczaj znieczulenie miejscowe, co pozwala na zminimalizowania nieprzyjemnego objawu.