Czy podczas okresu można zajść w ciążę ?

Podczas ostatniego dnia okresu współżyłam z moim chłopakiem. Do wytrysku doszło na zewnątrz, ponieważ wyjął członek. Lecz potem wytarł i stosunek trwał dalej. Czy można zajść w ciążę? Dodam, że nie mam miesiączki, a powinnam dostać ok. 20 listopada :(

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Teoretycznie, można w ten sposób zajść w ciążę. Nie napisała Pani jednak, jak długie są Pani cykle oraz ile dni trwa miesiączka. Mając te informacje, można by ustalić, czy mogło dojść do zapłodnienia (korzystając z informacji, że plemniki zachowują zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych do 7 dni, a owulacja ma miejsce ok. 14 dnia cyklu).

Pozdrawiam serdecznie!