Czy podczas pettingu może dojść do zapłodnienia?

Ostatnio z moim chłopakiem się wzajemnie pieściliśmy, oby dwoje mieliśmy bieliznę, pod koniec on dostał wytrysku i mimo, że miał majtki sperma była na moim udzie, wytarł mi ją. Jestem dziewicą ale wiem, że jest jakieś ryzyko. W dodatku mam nie regularny cykl. Czy mogło dojść do zapłodnienia?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Teoretycznie możliwość zawsze jest, nawet jeśli nie doszło do pełnego stosunku. W tej sytuacji jednak szansa ta jest znikoma, jeśli nasienie nie dostało się do okolic wejścia do pochwy.
Należy pamiętać, że plemniki mogą dostać się do pochwy również przez kontakt pośredni np. na rękach czy zabrudzonym spermą ubraniu.