Czy podczas skrócenia przerwy do 5 dni, szybciej ustąpi krwawienie?

Witam, mam 20 lat. Od 2 lat zażywam tabletki. Zależy mi, aby na sylwestra nie mieć już miesiączki, krwawienia. Dziś jest 2 dzień odstawienia/ poniedziałek, zazwyczaj krwawienie dostaje po 3 dniach i trwa ono do 7 dnia, czy jeżeli skróciłabym przerwę , czy mogę liczyć na ustąpienie krwawienia wcześniej?

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Miesiączka w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych pojawia się w wyniku spadku stężenia hormonów we krwi. Jeżeli w trakcie jej trwania rozpocznie Pani nowe opakowanie, poziom hormonów wzrośnie i najprawdopodobniej objętość krwi się zmniejszy. Proszę jednak pamiętać, że endometrium zaczęło się już złuszczać i musi się złuszczyć do końca. Jako że nie wiadomo ile jeszcze jego pozostało, trudno przewidywać czy krwawienie zdąży ustąpić do sylwestra.
Na koniec pragnę przypomnieć, żeby pilnować dnia rozpoczęcia kolejnego opakowania, tak by przerwa nie trwała dłużej niż 7 dni.
Pozdrawiam