Czy podczas stosowania hormonalnej terapii zastępczej możliwe jest zajście w ciążę?

Witam, mam 25 lat. Od roku jestem na HTZ ( jestem po chemioterapii i radioterapii) od 20 dni nie pojawia mi się miesiączka, a wcześniej była regularna. Nie wiem, czy mogę sobie robić w ogóle jakąś nadzieję... Proszę o pomoc.

25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli stosuje Pani HTZ, to rozumiem, że stwierdzono zanik czynności jajników, co oznacza brak owulacji i niepłodność. Szansa na ciążę jest w tej sytuacji praktycznie zerowa, brak krwawienia spowodowany jest natomiast utrzymywaniem się wysokiego stężenia hormonów z plastrów we krwi, co może czasem mieć miejsce. Dla uzyskania całkowitej pewności może Pani oczywiście wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!