Czy podwyższone wyniki badań mogą być związane z powiększoną wątrobą?

Witam serdecznie, Mam 33 lata, podczas badań USG jamy brzusznej lekarz stwierdził jej stłuszczenie oraz powiększenie 128mm, badania ALT 109, GGTP 233, cholesterol całkowity 290. Czy podwyższone wyniki badań mogą być związane z powiększoną wątrobą. Pozostałe badani krwi i moczu są w porządku. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Wyniki badań wiążą się z uszkodzeniem komórki wątroby powstałym w wyniku jej stłuszczenia - konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia i diety pod kierunkiem lekarza POZ.