Czy polip na szyjce macicy uniemożliwia zajście w ciążę?

Witam, jestem 16 miesięcy po porodzie, staramy się z mężem o drugie dziecko. Przez ostatnie 2 cykle wystąpiły u mnie plamienia przed okresem oraz w połowie cyklu mleczno-biały śluz. Cykle regularne 30-31 dni. Podczas kontroli u lekarza wykryto polip na szyjce macicy oraz wykonano USG: Trzon macicy w przodozgięciu, jednorodny, o wymiarach 61 na 42 mm. Jama macicy linijna, pusta. Endometrium jednorodne o szerokości 4 mm. Jajnik prawy o wymiarach 40 na 26 mm, z owalną torbielką, wnętrze o charakterze krwotocznym o wym. 24 na 18 mm. Jajnik lewy o wymiarach 22 na 16 mm. Zatoka Douglasa bez płynu. Był to 27 dzień cyklu, a dzień wcześniej rozpoczęło się krwawienie menstruacyjne, czyli w 26 dniu cyklu, 4 dni wcześniej niż wcześniej. Zatem USG tak naprawdę było robione w 2 dc. Krwawienie typowe jak zawsze, ok. 3 dni obfitsze, przez kolejne 3 coraz bardziej skąpe, bóle brzucha również takie jak zawsze. Jedynie krew się wydawała chwilami śluzowata. Proszę o opinie odnośnie do leczenia, czy torbiel może się jakoś wchłonąć? I dlaczego endometrium jest takie cienkie? Czy mam jeszcze szanse na zajście w ciążę?

Witam serdecznie!

Ze względu na wykonywanie badania USG w 2 dniu krwawienia, badanie to nie może być uznane za miarodajne. Jeżeli krwawienie było stosunkowo obfite, to grubość endometrium nie budzi większych zastrzeżeń. Uwidoczniona torbiel jest zmianą niezłośliwą, najczęściej pojawiającą się w przebiegu niedoboru progesteronu, objawiającego się także plamieniem na kilka dni przed miesiączką.
W obecnej sytuacji wskazana byłaby wizyta kontrolna u ginekologa, który ustali ostateczne rozpoznanie i ewentualnie zleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam