Czy ponad tygodniowa różnica wieku ciąży świadczy już o problemie w jej rozwoju?

Witam!
Mam 28 lat. W USG wykonanym w 5 tygodniu i 4 dniu od daty pierwszego dnia miesiączki, lekarz wyznaczył wiek ciąży na 4 tydzień i 2 dni. Pęcherzyk ciążowy GS ma 12 mm, a zarodek CLR 1,9 mm. Nie było widać czynności serca. Wiem, że owulację miałam 25 dni temu (test owulacyjny i pęcherzyk zaobserwowany podczas USG). Jest to moja pierwsza ciąża.
Bardzo proszę o odpowiedź: czy ponad tygodniowa różnica wieku ciąży świadczy już o problemie w jej rozwoju, czy może mieści się w granicach normy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
USG w tak młodej ciąży niestety nie jest tak bardzo miarodajne. Najlepszym momentem na wykonanie pierwszego badania USG, które w największym stopniu odda właściwe parametry płodu jest 10 tydzień ciąży. Proszę pamiętać, że struktury są na razie bardzo małe, a badanie z kolei subiektywne (pomiary zależą od doświadczenia lekarza oraz jakości sprzętu na którym pracuje).
Tygodniowa różnica nie musi świadczyć o patologii. Serduszko można uwidocznić na przełomie 5-6 tygodnia ciąży, więc to też nie powinno Panią niepokoić.
Proszę zachować spokój, na pewno wszystko będzie dobrze. Analiza każdej wartości, każdego parametru i ewentualne minimalne odchylenia będą jedynie Panią stresować - a to jest czynnik, który ma negatywny wpływ na rozwój maluszka. Proszę zaufać lekarzowi, na pewno poinformuje Panią, jeśli zauważy coś niepokojącego.
Pozdrawiam