Czy poprzez całowanie można zarazić się sepsą?

Witam serdecznie. Mój syn, który ma 14 lat znalazł sobie dziewczynę. Wiadomo... młodzieńcza miłość. Jako że jest do mnie bardzo przywiązany pyta się mnie czy poprzez częste całowanie się (jak to zawsze dochodzi do wymiany śliny) można zarazić się sepsą lub innymi meningokokami (niezbyt się orientuję)? Jak to on... naczytał się dużo w internecie i teraz przeżywa. Liczę na fachową odpowiedź. Pozdrawiam gorąco.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Drogą kropelkową można zakazić się szczepami bakterii i wirusów, których nosicielem jest partnerka/partner.
Sepsa natomiast jest skutkiem niewystarczającej odpowiedzi (obrony) organizmu na zakażenie. Nie można się więc nią zarazić.