Czy poronienie może nastąpić przy bólu podbrzusza i krwawieniu?

Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie poronienia. Jestem w 6tyg. ciąży wczoraj byłam u lekarza, bo 2dni temu zaczęłam krwawić. Na co lekarz po badaniu powiedział, że to ciąża patologiczna bo pęcherzyk jest malutki, a zarodka nie widzi. Po czym zapytał czy chcę skierowanie do szpitala, czy chcę jeszcze tydzień czasu poczekać na kolejna wizytę. Wspomnę, że nadal krwawię i podbrzusze mnie boli, wczoraj miałam kilka lekkich skurczy. To moja 3 ciąża, 2 poprzednie były prawidłowe i dzieci są zdrowe.

Mam pytanie kiedy mogę poronić ile to może czasu potrwać to krwawienie i bóle, zanim dojdzie do całkowitego poronienia bo się bardzo denerwuję nawet boję się wyjść z domu. Jak to się stanie to czy muszę iść do szpitala czy mogę poczekać do kolejnej wizyty lekarskiej?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

Trudno dokładnie przewidzieć po jakim czasie dojdzie do całkowitego poronienia. Zazwyczaj  trwa to około 2-3 tygodni. Charakterystycznymi objawami są silne okresowo występujące bóle podbrzusza będące następstwem skurczów macicy oraz krwawienie.

Po poronieniu naturalnym krwawienie powinno ustąpić po około 14 dniach. Wraz z upływem czasu powinno się ono zmniejszać. Gdyby krwawienie było silne proszę natychmiast jechać do szpitala. Wymaga Pani stałej opieki ginekologicznej.

Pozdrawiam.