Czy potrzebna jest mastektomia?

Witam, mam 38 lat.

Wykryto u mnie raka piersi. Jestem po usunięciu guzka i po miesiącu węzłów chłonnych. Markery przed zabiegiem cea0,200 ca15.3 17,89 .opis wyników z guza. guz piersi lewej o średnicy 2,5 cm. Rozpoznanie guzek carcinama infiltran ductale G3, pT2. estrogen odczyn ujemny, progesteron odczyn ujemny Her2 "0". opis z węzłów (są dwa bo było badanie śródoperacyjne). OPIS węzeł wartownik Materiał łącznej śrenicy 2,2 cm stanowiący tkankę tłuszczową z węzłem śr. ok. 0,7 cm. Rozpoznanie. 460646 materiał piontrowy carcinoma metastaticum(focus diametrii 3mm) pan CK odczyn dodatni. 46647-8 mat.point. lymphonodulitis chronica reactiva.460649-50 z pozosałego materiału haemorrhagiae disseminatae.

Drugi opis 1pacha lewa2 szczyt pzachy lewej. fragment tkanki tłuszczowej o średnicy 3 cm bez wyraźnego utkania limfoidalnego. Rozp. 460651-3 oceniono 3 węzły chłonne lymphonodulitis chronica reactiva 3/3. 460654-63 oceniono 13 węzłów chłonych lymhonodulitis chronica reactiva 13/13. Za kilka dni dostaję chemię TAC 6 kursów i 5 tygodni radioterapii.

Bardzo proszę o interpretacje. Nurtuje mnie jedno pytanie, czy nie należało odjąć piersi przy takim stopniu i przerzutach? Ja byłam skłonna za tym rozwiązaniem, jednak lekarze byli innego zdania.

Dzień dobry!

A czy był wykonywany rezonans całego ciała lub tomografia?
Czy stwierdzono przerzuty do innych części ciała?
Ze względu na zaawansowanie raka podjęto właśnie takie leczenie. Niestety usunięcie piersi nie rozwiązałoby sprawy choroby.

Z poważaniem