Czy powiększony trzon macicy może świadczyć o ciąży?
Witam. Wczoraj byłam u ginekolga i podczas badania Pani Ginekolog stwierdziła powiększony trzon macicy, co potwierdziło też usg. Nadmienię, że od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Według tej Pani, może to oznaczać dwie rzeczy - albo że powiększył się, bo to może być wczesna ciąża (według moich obliczeń i testów tydzień po owulacji), albo przygotowuje się już do złuszczenia - miesiączki (chociaż planowo za ponad tydzień powinna wystąpić). A to wynik USG: Trzon macicy bez patalogii, AP - 36mm, E - 10mm. Jajnik prawy 41x25 mm z pecherzykiem śr. 13 mm. Jajnik lewy 34x22 mm. Zastanawiam się więc, czy to rzeczywiście może być ciąża, bo na test jeszcze za wcześnie.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
w opisanym przypadku zgodziłabym się z Panią Ginekolog - być może jest to wczesna ciąża. Tydzień po owulacji to zbyt wcześnie, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę uzbroić się w cierpliwość i ok. tydzień po spodziewanym terminie miesiączki zrobić test ciążowy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.