Czy powinnam coś zmienić w swoich nawykach żywieniowych?

Witam, prowadzę bardzo intensywny tryb życia, ciągle jestem w biegu w pracy. Jem bardzo dużo nabiału przede wszystkim jogurtów, bo je uwielbiam, ostatnio się z martwiłam, bo usłyszałam, że wyzwalają raka. Mój codzienny jadłospis: rano - dużo jogurt naturalnego, płatków fitness lub musli pełnoziarnistych, raczej jem płatki z jogurtem niż odwrotnie, do tego mały owocowy jogurt, wspomagający metabolizm; w pracy zjadam owoce - jabłka, banany; w domu jem dużą długą kanapkę z chleba żytniego, razowego z wędliną, serem żółtym i do tego duży jogurt, potem jakiś baton, wafelki słodycze. Z reguły nie jadam obiadów, nie mam na to czasu, tylko czasami w weekendy. Czy powinnam coś zmienić?
ponad rok temu

Witam,
swoją dietę powinna Pani skonfrontować z zaleceniami zawartymi w Piramidzie Zdrowego Żywienia.
Pomocny będzie również tekst:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
W ciągu dnia dobrze, gdyby zjadała Pani co najmniej 1 posiłek na ciepło.
W menu praktycznie nie ma warzyw, a są one bardzo istotne z punktu widzenia profilaktyki chorób, w tym nowotworów jelita grubego.
Zbyt dużo białka w diecie, to również niezdrowo, powinna ona obfitować we wszystkie niezbędne składniki: również tłuszcze i węglowodany.
Myślę, iż dobrze gdyby zjadała Pani jeszcze 1 posiłek zawierający warzywa, może to być np. sałatka.

Pozdrawiam