Czy powinnam czasem odmówic lub nie wykazywać zainteresowania seksem?

Jestem z chłopakiem od 2 lat z przerwami, jedną nawet półroczną. On mnie bardzo kocha, wielokrotnie się o tym przekonałam, to dzięki jego miłości i wytrwałości jesteśmy razem. Nie mam wątpliwości, że go podniecam, czasami nie muszę go nawet dotykać, żeby tak się działo. Jednakże od jakiegoś czasu mam dziwne przeczucia i wątpliwości co do tego, jak on teraz traktuje seks. Od kiedy zaczęliśmy się kochać codziennie (nigdy nie odmawiam seksu, czasami odnoszę wrażenie, że mam na niego większą ochotę, niż mój chłopak),wydaje mi się, że zaczyna go to nudzić. Zazwyczaj po skończonym stosunku czekaliśmy kilkanaście minut i zaczynaliśmy od początku, jednak ostatnio na jednym się kończy, nie widzę sygnałów od mojego chłopaka, że chce jeszcze. Co to może oznaczać? Seks sam w sobie jest bardzo udany, jak zwykle. Chodzi mu tylko o wyładowanie się, czy o kochanie ze mną? I wspomnę jeszcze, że od kilku dni mój delikatny dotyk już nie wystarczy, żeby był w 7 niebie - stało się tak z dnia na dzień, albo jestem przewrażliwiona. Może powinnam czasem odmówić, lub nie wykazywać żadnej ochoty?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Uczucia, jakie łączą partnerów oraz dynamika związku zmienia się w trakcie jego trwania. Jest Pani ze swoim chłopakiem od 2 lat. Na początku związku, kiedy ludzie zakochują się w sobie, ich potrzeby seksualne są dużo większe niż w dalszych etapach relacji. Początkowo partnerzy mogą przejawiać bardzo duże zainteresowanie seksem, które z czasem się zmniejsza. Nie oznacza to jednak, że partnerzy przestają być dla siebie interesujący lub chcą się nawzajem wykorzystać.
Zadała Pani pytania, na które odpowiedzieć Pani może tylko Pani partner. Dlatego warto, żeby to jemu je Pani zadała i porozmawiała z nim na temat swoich obaw.
Pozdrawiam