Czy powinnam martwić się takimi wynikami i co one oznaczają?

Mam 30 lat zrobiłam ostatnio badania morfologiczne oto wyniki: WBC-2,8 LYM-1,3 MON-0,2 GRA-1,3 LYM%-46,7 MON%-8,3 GRA%-45,0 RBC-4,47 HGB-9,2 HCT-30,5 MCV-68,2 MCH-20,6 MCHC-30,2 RDW-16 PLT-234 MPV-7,9, jestem dość często zmęczona, śpiąca.

Szanowna Pani,

Niestety wyniki nie są dobre. Ma Pani obniżoną liczbę leukocytów( WBC N od 4tys.), w rozmazie zbyt mało granulocytów. Ponadto zwraca uwagę niedokrwistość-obniżona wartość hemoglobiny, ponadto niski hematokryt, zawartość i stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej.
Obniżona objętość erytrocytów może wskazywać na niedobór żelaza jako przyczynę anemii.

Należy więc, nie zwlekając, udać się do lekarza z powyższymi wynikami. Napewno należy zrobić badania gospodarki żelazowej, a być może jeszcze inne, mi.in. poszukać przyczyny zmniejszenia liczby leukocytów.

Niedokrwistość będzie wymagała leczenia, ale dopiero po ustaleniu jej przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie