Czy powinnam obawiać się ciąży czy choroby?

Witam.
Mam 18 lat, nie współżyję jeszcze seksualnie, ale dwa miesiące temu (w listopadzie) uprawiałam z partnerem pieszczoty. Nie doszło do wytrysku, jednak z jego penisa wydzielał się śluz. Możliwym jest że dotknął go ręką, po czym wprowadził palec do mojej pochwy. Miałam od tego czasu dwie normalne miesiączki i czułam się dobrze. Jednak tydzień temu przez cały dzień męczyły mnie wymioty, biegunka i ból brzucha.
Od tamtej pory mam zaparcia, jestem osłabiona, brzuch jest bolesny i pulsuje mocno tuż nad pępkiem, czasem mam lekkie nudności. Dodatkowym objawem niepokojącym jest ostry, piekący ból prawej piersi i drażliwość sutka. Pierś nie jest drażliwa, jednak stale boli mocno, promieniując na prawą rękę, szyję i pachę. Lewa pierś nie boli wcale.
Nie wiem co mam myśleć o tych objawach? Czy to może być ciąża czy raczej skutek choroby?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisane przez Panią objawy nie są typowe dla ciąży, z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ją też pojawienie się dwóch miesiączek o normalnej obfitości i czasie trwania. W razie jakichkolwiek wątpliwości, podejrzeń, że mogło dojść do zapłodnienia, należy jednak zawsze wykonać test ciążowy. Po tak długim czasie od zbliżenia jego wynik na 100% będzie wiarygodny.

Najprawdopodobniej jednak doszło do zatrucia pokarmowego lub infekcji przewodu pokarmowego, albo też rozpoczyna się u Pani jakiegoś rodzaju czynnościowa choroba jelit, np. zespół jelita drażliwego. Jedynie ból piersi nie pasuje do takiego rozpoznania, powinien on być skonsultowany w gabinecie ginekologicznym. Być może ma Pani jakąś zmianę w piersi o charakterze łagodnym, torbiel bądź włókniakogruczolaka, która powoduje tego typu dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie!