Czy powinnam obawiać się mielofibrozy?

Witam! Mam 24 lata i od 2 miesięcy występuje u cie ciągły ból prawego ramienia o bardzo duzym nasileniu, ponadto wystąpił lekki obrzęk tamienia od jego wewnętrznej strony.Podobny ból ale o mniejszym nasileniu odczywam w prawym ramieniu.Również od jakiegoś czasu mam stan podgorączkowy i boł pod lewym żebrem, a w badaniu USG wyszła powiększona śledziona 139 mm. Badania krwi z ręcznym rozmazem w normie.Czy powinnam obawiać się mielofibrozy? Może to jej początkowe stadium.Bardzo proszę o odpowiedź.

Te objawy mogą w pewnym stopniu wskazywać na jakieś zaburzenia w zakresie układu krwiotwórczego lub limfatycznego. Jednak tylko i wyłącznie sugerować. Badania krwi raczej wykluczają mielofibrozę tak samo i objawy. Radzę w tej sprawie skonsultować się ponownie z lekarzem. Może konieczne okaże się wykonanie RTG tego ramienia, zbadanie węzłów chłonnych obwodowych (może nawet USG węzłów chłonnych). W ostateczności konsultacja z hematologiem (powiększona śledziona).