Czy powinnam się martwić wynikami badania krwi?

Witam, chciałabym prosić o interpretacje moich wyników: MONO% 12,00 BASO % 1,57 RDW 15,60% Zaznaczę ,że reszta wyników nie przekracza wartości. Czy powinnam się w takim wypadku martwić ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,
Zwiększenie ilości bazofilow i monocytów nie jest swoiste dla żadnej jednostki chorobowej. Są to odchylenia minimalne, nie ma więc powodów do niepokoju. Podwyższona wartość RDW może wystąpić w niedokrwistości z niedoboru żelaza, jeśli jednak pozostałe parametry morfologii krwi są w normie nie ma powodów do obaw.