Czy powinnam skorzystać z pomocy dietetyka?

1. Ważę 65 kg, mam 18 lat, jestem kobietą, prowadzę raczej siedzący tryb życia, mój stopień aktywności fizycznej jest niski. 2. Próbowałam diety kopenhaskiej, schudłam na niej 5 kg, ale nie wytrzymałam na niej do końca. 3. Tak, raczej w mojej rodzinie występuje nadwaga, dziadek z taty strony jest gruby no i wszystkie ciotki i mama mojej mamy też jest gruba. 4. Nie byłam u lekarza, żeby wykluczyć chorobowe przyczyny otyłości. 5. Jem śniadanie mniej więcej o 9.00 - 2-3 kawałki chleba z szynką, do tego herbata lub sok, obiad około 15.00 - ziemniaki z sosem, mięso, np. kotlet i surówka, kolacja - zupka chińska, a pomiedzy posiłkami lód, paluszki albo picie gazowane. 6. Nie choruję na żadne choroby przewlekle.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie,

przede wszystkim nie podajesz swojego wzrostu, a jest on niezbędny do określenia, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy też masz nadwagę.

Na wizytę do dietetyka zawsze warto sie udać, ponieważ sprawdzi on skład ciała i jego masę oraz przeprowadzi wywiad żywieniowy, na postawie którego będzie mógł wskazać błędy żywieniowe oraz podpowie jak je naprawić. Dietetyk ustali odpowiednią dietę i będzie kontrolował jej efekty, co ma znaczenia szczególnie u osób, które już próbowały różnych diet i doświadczyły efektu jo-jo.

Wstępne wskazówki jakie nasuwają się po analizie Twoich odpowiedzi:

1. Zwiększyć aktywność  fizyczną. Najlepiej min. 30 minut dziennie lub dłuższy wysiłek 3-4 razy w tygodniu. Ewentualnie spacer piechotą do pracy i spowrotem itp. Jak nawięcej czasu w ruchu w miarę możliwości.
2. Zwiększyć liczbę posiłków do 4-5 dziennie i nie podjadać między nimi! Wyeliminować z diety gazowane napoje, słodycze, słone przeskąski. Niezdrowe i kaloryczne przekąski zamienić na zdrowsze np. owoce, warzywa, bakalie, orzechy.
3. Unikać zup w proszku i innych gotowych dań. Zamiast nich spożywać wartościowe posiłki złożone z produktów pełnoziarnistych, warzyw, chudego nabiału, czy mięsa.
4. Unikać sosów do ziemniaków. Ziemniaki zastępować kaszą gryczaną, jaglaną, jęczmienną itp, strączkami lub brązowym ryżem - dieta powinna być urozmaicona.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty