Czy powinnam wykonać jeszcze inne badania?

Dzień dobry, jestem kobietą, mam 29 lat. Nie chcę interpretacji wyników, proszę mi tylko napisać czy taki układ - zawyżone inne - Eo, Baso, Mono do 20,7% przy normie 4-10% oraz jednocześnie obniżone neutrofile 39,4% przy normie 43-76% jest bardzo niepokojący? Lekarz to na razie zostawił - przepisał leki przeciwzapalne na bolącą od kilku tygodni nogę. Mnie to jednak niepokoi. Czy mam żądać kolejnych badań? Czy może być taka opcja, że wskazuje to na białaczkę?

Witam serdecznie!

Niestety na Pani pytanie nie potrafię odpowiedzieć przez internet. Aby odnieść się do wyników konieczna jest ich ocena w całości oraz w odniesieniu do pacjenta - czyli wywiadu i badania fizykalnego. Jeżeli rozmaz automatyczny krwi istotnie odbiega od normy oraz stwierdza się nieprawidłowości dotyczące innych parametrów - jak np. poziomu leukocytów, wtedy konieczna jest dalsza diagnostyka - tzn. przynajmniej wykonanie rozmazu ręcznego krwi (ocena przez laboranta). Jest Pani pod opieka lekarską, więc z pewnością gdyby były wskazania lekarz skierowałby Panią na kolejne badania.

Pozdrawiam serdecznie