Czy powinnam zażyć tabletkę "po"? Czy mogę ją wziąć, gdy zażywam tabletki antykoncepcyjne?

Proszę o pomoc. Właśnie się zastanawiam, czy by nie pójść zaraz po tabletkę 72h. W sobotę około godziny 21.00 kochałam się z moim chlopakiem (on skończył we mnie). W niedzielę zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Czy tabletki działają na tyle, że mogę mieć pewność, że nie zajdę w ciążę po sobocie? I czy powinnam zażyć tabletkę po? Czy tabletki antykoncepcyjne  mozna wziąć z tabletką po w tym samym czasie? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu krwawienia lub stosunek odbył się ostatniego dnia 7-dniowej przerwy między opakowaniami, to ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. W innym przypadku proszę zażyć tabletkę po stosunku (kolejną tabletkę antykoncepcyjną powinna Pani przyjąć po 12 godzinach od tabletki po).