Czy powinnam zgłosić się do lekarza z lekko obniżonymi wynikami?

Odebrałam dzisiaj wyniki badań, które troszkę mnie zaniepokoiły. HCT 33,9 RDW 14,9 MPV7,7 IRON 36 CHOL 217. Te wyniki z ogółu zrobionych lekko odbiegają od normy i nie wiem, czy powinnam zgłaszać się z nimi do lekarza. Czy możliwe jest, że same się unormują?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zakładając, że stężenie żelaza wyrażone jest w [ug/dl], Pani wynik jest poniżej normy. Jeśli stężenie hemoglobiny i średnia objętość krwinki czerwonej są prawidłowe (jak Pani twierdzi), to na początek wystarczy wzbogacenie diety o produkty bogate w żelazo i witaminę C. Dobrze by było, aby za jakiś czas wykonała Pani ponownie morfologię krwi oraz badania, które pozwolą ocenić gospodarkę żelazem w Pani organizmie.

Stężenie cholesterolu jest zbyt wysokie. Najlepszą metodą na jego obniżenie jest systematyczna aktywność fizyczna i zmiana nawyków żywieniowych.

Analiza morfologii krwi na podstawie parametrów podanych przez Panią jest niemożliwa.

Myślę, że warto wybrać się do lekarza, który zbada Panią, przeanalizuje wyniki badań, dokładnie poinformuje Panią na czym powinna polegać zmiana trybu życia i określi, kiedy powinna zgłosić się Pani na badania kontrolne.

Pozdrawiam.