Czy powinno się golić intymne miejsca?

Mam 16 lat i nie wiem, czy podczas stosunku z mężczyzną się golić, czy też nie...:/ Zawsze zwlekałam z seksem ze względu na tę rzecz..;/ Mój chłopak chciał już kilka razy ze mną to zrobić, ale ja nie wiem, czy mam się ogolić, czy też nie..:/ Proszę o pomoc!..: ))
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

golenie miejsc intymnych jest raczej kwestią gustu/mody. Trudno mi jest odgadnąć, co czuje Pani partner...

Ze zdrowotnego punktu widzenia golenie okolic intymnych nie jest wskazane - może być przyczyną podrażnień (zaczerwienienie skóry), infekcji (podrażniona skóra jest mniej odporna na zarazki). Poza tym włosy w okolicy intymnej mają funkcję ochronną. Jeśli już koniecznie chce Pani zmienić "fryzurę" w miejscu intymnym, to może Pani je krótko przyciąć.