Czy powodem obumarcia płodu może być zbyt częste wykonywanie usg dopochwowego?

Czy powodem obumarcia płodu może być zbyt czeste wykonywanie usg dopochwowego badz stosowanie preparatu wielowitaminowego dla kobiet w ciazy z kwasami omega 3 i dha, epa? po jakim czasie po zabiegu lyzeczkowania mozna rozpoczac wspołżycie? a po jakim czasie ponowne staranie sie o dzidziusia? z gory dziekuje za odpowiedz

Szanowna Pani!

Ani badanie USG ani preparat wielowitaminowy dla ciężarnej nie są powodem obumarcia zarodka.Po łyżeczkowaniu współżycie można rozpocząć po skończeniu krwawienia.Ponownie starć się o dziecko możecie Państwo za 2 miesiące.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka