Czy powstrzymywanie się od stosunków i masturbacji przez długi czas może powodować bezpłodność?

Znalazłem w internecie sporo informacji o tym, że masturbacjia nie prowadzi do niepłodności, a ja mam 21 lat i od 2 lat nie robiłem tego ani razu. O wiele rzadziej niż wcześniej zdarzaja mi się mokre noce nad którymi nauczyłem się panować i chciałbym się dowiedzieć, czy tak długie przetrzymywanie nasienia może prowadzić do niepłodności? Pozdrawiam
21 LAT ponad rok temu

Witaj,

Wstrzemięźliwość seksualna, w tym również powstrzymywanie się od masturbacji nie ma wpływu na płodność. Przeciwnie, rzadsza masturbacja nie ma ujemnego wpływu na potencję, a tym samym również i płodność, w odróżnieniu od nałogowego samozaspakajania.

Pozdrawiam