Czy preejakulat może zapłodnić?

Witam,
mam takie pytanie. Uprawiałem z dziewczyną petting i czy istnieje ryzyko, jeżeli ona dotykała ręką mojego penisa, a następnie swojej pochwy? Chodzi mi tutaj o preejakulat, czy może on doprowadzić do ciąży w takim przypadku? Czy w ogóle są znane przypadki ciąży z preejakulatu, który znajdował się na rękach?
Dziękuję za szybką odpowiedź :)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zajście w ciążę w ten sposób jest właściwie niemożliwe.
Preejakulat może zawierać plemniki (rzadko), ale są wówczas nieliczne i zwykle martwe lub o upośledzonej ruchliwości. Podstawową funkcją tej wdzieliny jest ułatwienie stosunku płciowego.  Poza tym w suchym, niekorzystnym środowisku jakim są ludzkie ręce plemniki giną bardzo szybko.