Czy preejakulat zawiera plemniki?

Uprawiałam seks z chłopakiem. Nie zabezpieczaliśmy się. Miałam dni płodne. On wyszedł ze mnie przed wytryskiem, ale czy preejakulat mógł mnie zapłodnić? Gdy ze mnie wyszedł, to czułam ręka, że coś przezroczystego ma na penisie. Poczułam, że mu wylatuje, jak ze mnie wyszedł. Czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

preejakulat jest zdolny do zapłodnienia, a stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną. Ryzyko ciąży jest w tym przypadku mniejsze niż podczas pełnego stosunku płciowego, ale nadal pozostaje istotne. Jeżeli nie zamierza Pani obecnie zachodzić w ciążę, proponuję stosować skuteczniejsze formy antykoncepcji.