Czy preparaty podnoszące libido można brać razem z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam. Przyjmuję D*** 35. Moje libido nie jest znikome, ale jednak nie tak wysokie, jak bym chciała. Czy w związku z tym mogę przyjmować specyfiki podnoszące libido? Konkretnie myślałam o L*** E***, bo podobno działa. Czy to prawda, faktycznie takie preparaty są skuteczne? A przede wszystkim, czy nie zakłóci mi to działania tabletek anty? Dziękuję. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Nie ma preparatu podnoszącego libido u kobiet o potwierdzonej skuteczności w badaniach naukowych.Trudno przewidzieć interakcje tego typu środków z doustną antykoncepcją, zważywszy na fakt, że nie są to leki o znanym składzie a suplementy diety.