Czy prezerwatywa chroniła - dlaczego nie mam okresu?

Witam! Mam 19 lat, współżyje z chłopakiem ale zawsze mamy zabezpieczenie (prezerwatywę). Ostatnią miesiączkę miałam 6 grudnia i teraz się strasznie spóźnia. Zrobiłam 4 testy ciążowe różnych firm a wynik w każdym negatywny. Jeżeli nie jestem w ciąży to co mi jest? Dwa tygodnie temu miałam "grypę żołądkową" i byłam w szpitalu, bo się odwodniłam. Od zeszłego tygodnia żyje w stresie, że mogłam być w ciąży albo jestem na coś chora. Czy to mogło opóźnić miesiączkę? Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn zatrzymania miesiączki jest wiele. Oprócz ciąży najważniejsze znaczenie mają zaburzenia hormonalne i zmiany organiczne. Jeśli dotychczasowe cykle były regularne to biorąc pod uwagę wywiad możliwy jest wpływ przebytej infekcji wirusowej przewodu pokarmowego na zatrzymanie cyklu (wydaje się, że mogło dojść do zaburzeń wodno-elektrolitowych).
Aby określić przyczynę dokładnie niezbędne jest wykonanie badania ginekologicznego i badania USG.
Wizyta u ginekologa powinna wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl