Czy prezerwatywa wystarczy przy pierwszym razie?

Witam, mam 20 lat i jestem prawiczkiem. Dziewczyna namawia mnie do seksu, ale boję się. Otóż ona jest dziewicą i nie stosuje żadnej antykoncepcji, chce abym ja miał założoną prezerwatywę. Boję się, że prezerwatywa to za mało, że może ona zajść i tak w ciąże. Jakie jest prawdopodobieństwo, że pomimo prezerwatywy, ona zajdzie w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ma metody zabezpieczającej w 100%. Prezerwatywa jest jednak jedną ze skuteczniejszych. Daje 85-98% gwarancji.
Jeżeli obawiasz się, że Twoja partnerka zajdzie w ciąże, warto zastosować dodatkową metodę.

Proponowałabym, byś zapoznał się z poniższym artykułem http://abcantykoncepcja.pl/wady-i-zalety-prezerwatywy.

Pozdrawiam