Czy problemy z gruczołem krokowym są bardzo groźne?

Witam! Mam 23 lata i już dotknęły mnie te problemy, od paru ładnych lat mam słabszy strumień moczu, częstomocz, itd. Robiłem sobie badania, chciałbym, aby ktoś mi odpowiedział na pytanie, w jakiej ja jestem sytuacji, czy mam się czymś martwić? Wyniki badań: Gruczoł krokowy symetryczny o wym 36 x 24 x 37 mm. Objętość gruczołu 16 cm/3. W badaniu trus w strefie przejściowej po stronie lewej widoczne są liczne zwapnienia. Strefa obwodowa o grubości ok. 11 mm, po stronie lewej o jednorodnie obniżonej echogeniczności. Obraz przemawia za przewlekłymi zmianami zapalnymi. Pęcherzyki nasienne symetryczne, niepowiększone o typowym wyglądzie. Wątroba o prawidłowej echogeniczności bez zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy prawidłowy pżw oraz żyła wrotna nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów, trzustka niepowiększona bez widocznych zmian ogniskowych. Śledziona prawidłowa o wym 85 x 52 mm, aorta brzuszna o średnicy 15 mm prawidłowa, węzły chłonne okołoaortalne niepowiększone. Po mikcji - zalega 40 ml moczu w pęcherzu. Przepływ cewkowy - 18, 9ml/s. - objętość moczu wydalonego 751 ml, przepływ maksymalnie: 18,9 ml/s., przepływ średni 10,4 ml/s, czas przepływu: 71,2 s., czas mikcji: 71,6 s. Czas opóźnienia 14,2, czas do maksimum 13,5, objetość moczu: 751 ml. Posiew nasienia: *4 Serratia odorifera dość *5 liczne kolonie *6 Staphylococcus haemolyticus pojedyńcze kolonie PSA 0,248

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wynik badania USG jak i posiew nasienia sugerują, że problemem jest prawdopodobnie zapalenie prostaty.
Konieczna będzie wizyta u urologa i dokładne badanie urologiczne. Później w przypadku takiego rozpoznania, wskazane byłoby wykonanie antybiogramu z nasienia, w celu dobrania optymalnego leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl